Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe stacje + Office 2007 Standard = problem ze skrótami

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wan5000
Gość





PostWysłany: Thu Sep 19, 2013 10:17 pm    Temat postu: Nowe stacje + Office 2007 Standard = problem ze skrótami Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Mam pracownię z lata 2007, czyli sbs2003 r2 + stacje xp, a na nich Office2007 ProfessionalPlus. To ostatnie jest istotne, ponieważ w ramach powiększenia pracowni dostałem trzy komputery z xp i szkoła dokupiła do nich Office2007Standard. Niestety, po doinstalowaniu tegoż Office do nowych stacji i przyłączeniu ich do domeny uczniowie na poziomie d mają martwe skróty w menu Start do Worda i innych elementów pakietu. Rozumiem, że Standard jest okrojony w stosunku do ProPlus, ale może dałoby się wykorzystać jakoś te skróty do uruchamiania tej wersji Office, którą mam na nowych stacjach (chodzi głównie o Worda, Excela i PowerPointa)?
Dzięki z góry za wszelkie pomysły.

PS. Na jednej z nowych stacji próbnie zainstalowałem Office2007ProPlus, który dostałem z pracownią i wszystkie skróty zaczęły działać, ale tak oczywiście nie mogę zostawić.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Sep 20, 2013 6:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź we właściwościach skrótów czy ścieżki do poszczególnych programów są prawidłowe. Wystarczy np. inna nazwa folderu i skrót nie będzie działał.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wan5000
Gość





PostWysłany: Fri Sep 20, 2013 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwna rzecz, ale nie widzę ścieżki do pliku programu we właściwościach w pozycji "element docelowy", tylko nazwę programu ("Microsoft Office Professional Plus 2007"). I nie można tego edytować. Foldery są identyczne, nazwy plików też. W końcu to ten sam program. Wolałbym nie dodawać skrótów do menu Start ze względu na bałagan w menu. Po prostu nie rozumiem, czemu to nie działa.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Sep 20, 2013 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto jednak sprawdzi dokladnie, w O:\menus na serwerze.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wan5000
Gość





PostWysłany: Sat Sep 21, 2013 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam właśnie sprawdzałem, oprócz tego sprawdzałem na starej i nowej stacji. W obu Office siedzi w tych samych folderach i nawet składa się z tych samych plików, oczywiście w Standard jest mniej aplikacji.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Sep 22, 2013 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym spróbował skopiować skróty do Office Standard z nowej stacji do O:\menus na serwerze, do katalogu pod inną nazwą np. MS Office Standard i sprawdził czy działają.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wan5000
Gość





PostWysłany: Tue Sep 24, 2013 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal to samo. Nawet dwa skróty na pulpit obok siebie zrobiłem. Prowadzą teoretycznie do tego samego, a w zależności od stacji aktywny jest jeden lub drugi.
Powrót do góry
Wan5000
Gość





PostWysłany: Thu Sep 26, 2013 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powyrzucałem oryginalne skróty z menu i porobiłem uczniom nowe bezpośrednio do plików (np. winword.exe do Worda). Teraz działa na obu wersjach Office. Może niezbyt elegancko, ale trudno. Dzięki za zainteresowanie.
Myślę, że temat do zamknięcia.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Sep 26, 2013 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego niezbyt elegancko? Przecież oryginalne skróty też prowadzą do plików startowych poszczególnych programów. A nazwy można sobie nadać jakie się chce.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wan5000
Gość





PostWysłany: Sun Sep 29, 2013 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem do końca pewny. Gdyby tak naprawdę było, to działałyby oryginalne. Z jakiegoś powodu nie działają. Zastanawia mnie, dlaczego tak jest.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group