Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wstydliwy temat;-)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 5
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Mon Feb 06, 2006 9:44 pm    Temat postu: Wstydliwy temat;-) Odpowiedz z cytatem

Wiem, że może to być dla niektórych Forowiczow temat tabu (tak juz jest w dziesiejszych czasach- nie mówi sie o pieniądzach), ale mnie od dłuzszego już czasu nurtuje następujący problem: otóż, podobnie jak inni Forowicze pracuję w szkole i jestem opiekunem pracowni komputerowej oraz tzw. centrum multimedialnego. Obowiązków przybywa, a administrowanie siecią (od 2 miesięcy odkrywam meandry SBS2003, wcześniej była inna) to nie to samo co administrowanie dziennikiem lekcyjnym i ewentualnie jakąś gablotką. Cierpię na rozdwojenie osobowości: jestem nauczycielem TI w liceum i jestem też administratorem sieci w tymże samym liceum (wiem, że diagnoza mogłaby być: schizofrenia). Za wypełnianie obowiązków nauczyciela dostaję wynagrodzenie, ale już za administrowanie siecią (czytaj: za usuwanie usterek, ratowanie komputerów itd.- sami wiecie) wynagrodzenia nie dostaję. Przecież administracja systemem to nie jest dydaktyka. Czy inni nauczyciele naprawiają odtwarzacze lub ksero albo wstawiają nowy zamek do drzwi?
O co chodzi? jeśli jeszcze nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o kasę! No właśnie. Jak u was, drodzy Forowicze wygląda sprawa zapłaty za pełnienie obok funkcji nauczyciela, funcji administratora. Napiszcie coś o tym, możę będę mogła podsunąć jakiś pomysł mojej dyrekcji.
pozdrawiam wszystkich z rozdwojoną osobowością Confused
oraz wszystkich innych
Iwona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Feb 07, 2006 11:44 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Sprawa, którą poruszyłaś to podstawowy problem większości opiekunów pracowni info. Od dłuższego czasu na łamach różnych grup dyskutujemy i analizujemy to zagadnienie. Niestety jak dotąd na dyskusjach się kończy. Nie ma uwarunkowań prawnych, choć mówi się, że sprawa jest w rękach (czytaj "dobrej woli") dyrektorów i ich przełożonych. Są obietnice wielu wyższych urzędników zaczynając od przedstawicieli KO i MEN a kończąc na dyrektorach. Moim zdaniem to w jakimś sensie calowa działalność MEN. Większość urzędników problem zna i co najważniejsze zgadza się z nami. Niestety tak jak pisałaś sprawa rozbija się o pieniądze. Niektóre gminy je mają i w jakiś sposób próbują pomóc opiekunom. Są to dodatkowe godziny dla nauczyciela przeznaczone jedynie na konserwacje sprzętu, bądź dodatkowe wynagrodzenie np. od ilości komputerów w szkole. Rozwiązań prawnych natomiast brakuje, bo tak naprawdę nie mamy siły przebicia. Brakuje nam organizacji - stowarzyszenia, które będzie prawomocne, by ten temet drążyć. Dlatego dokładamy starań, by w ramach KOPI powstała taka organizacja, która będzie mogła te problemy stawiać pod dyskusję z MEN, by wypracować istotne dla opiekunów warunki pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwona
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 5
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Tue Feb 07, 2006 2:01 pm    Temat postu: Wstydliwy temat Odpowiedz z cytatem

Jest chyba jeszcze stowarzyszenie SKOS, albo podobnie, ktore zostało założone na którejś z kolei konferencji "Informatyka w szkole". Było to kilka ładnych lat temu. Oglądając różne strony związane z informatyką w szkole nie widzę, aby ten temat był poruszany. Wygląda na to, że nauczyciele nie widzą problemu, albo że już odpuścili sobie. Może należało by wysłać oficjalne pismo do MENu z zapytaniem jak władza widzi rozwiązanie tego problemu. Może KOPI, jako że zrzesza zainteresowanych zajęłaby się tym (bo po co dodatkowa organizacja w ramach KOPI?). Ja deklaruję swoją pomoc.
Gdy były protesty związane z niewłaściwym przygotowanie zeszłorocznej matury z informatyki, to przeszedł przez kraj (czyt. Internet) list otwarty, pod ktorym podpisało się sporo nauczycieli i uczniów. Może podobna akcja miałaby sens.
Mój kolega - nauczyciel TI, zastosował nastepujące rozwiązanie - oświadczył dyrekcji, że od dzisiaj zajmuje się tylko dydaktyką - reszta to nie jego sprawa. To tez jest rozwiazanie, ale jakoś nie przemawia do mnie, choć może zmobilizuje dyrekcję do dzialania.
Wiem, że dyrektor może zmniejszyc pensum nauczycielom, ktorzy wykonują dodatkową pracę na rzecz szkoły. Jednak podobno potrzebna jest na to zgoda jednostki nadrzędnej. Czy ktoś wie jak to jest - czy rzeczywiście jednostka nadrzędna może się nie zgodzić na takie rozwiązanie.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iwona
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Jan 2006
Posty: 5
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Tue Feb 07, 2006 4:32 pm    Temat postu: Za ile to wszystko... Odpowiedz z cytatem

Tu warto zajrzeć
http://www.snti.pl/archiwum/archiwum27.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Tue Feb 07, 2006 8:46 pm    Temat postu: Problemy Odpowiedz z cytatem

Iwono nie jesteś pierwsza, której ten problem leży na sercu. Tak jak napisał Mirek rozmawiamy o tych problemach już od II Zjazdu w Mrozach i na razie na rozmowach się kończy. Niestety nie ma ludzi, którzy chcieli by walczyć w inetresie większości. Nas w KOPI jest niewielu (chociaż powoli aktywnych członków przybywa) i ciężko nam coś w tej sprawie zrobić. Mamy jednak nadzieję, że powoli a ruszymy tą sprawę, ale najpierw musimy się zalegalizować.
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group