Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z drukarką

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jmilosz
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Dec 2008
Posty: 28
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Tue Dec 13, 2011 8:38 pm    Temat postu: Problem z drukarką Odpowiedz z cytatem

Witam! Po naprawie drukarki HP okazało się, że nie działa podłączona do serwera. Sprawdzałam protokoły ustawione prawidłowo, lecz w DHCP jej nie ma. Wpisując numer IP w przeglądarkę pokazuje się komunikat, że niemożliwe jest połączenie. Czy jest możliwe, że po naprawie (poszła jakaś elektronika) muszę ją istalować od nowa? Proszę o podpowiedź
J. Miłosz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Dec 14, 2011 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem możliwe, że po naprawie ma domyślną komfigurację sieciową. Wydrukuj stronę konfiguracji drukarki, to się dowiesz jaki ma IP. Jak to się robi - znajdziesz w instrukcji. Najczęściej przytrzymując przez kilka sekund przycisk na panelu drukarki.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jmilosz
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Dec 2008
Posty: 28
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Wed Dec 14, 2011 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Już jest ok, wpadłam na to, że faktycznie IP było ustawione domyślnie. Ale i tak dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojmusz
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2009
Posty: 23
Skąd: Mielec

PostWysłany: Tue Mar 13, 2012 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jmilosz napisał:
Dzięki! Już jest ok, wpadłam na to, że faktycznie IP było ustawione domyślnie. Ale i tak dziękuję za odpowiedź.


milosz, jak zmienic adres IP drukarki. Mam ten sam problem co Ty miałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jmilosz
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Dec 2008
Posty: 28
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Tue Mar 13, 2012 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz wejść na stronę drukarki, w moim przypadku jest to HP, skrót do strony mam na serwerze. Otwórz zakładkę Networking, po lewej stronie jest zakładka IP Configuration i tam możesz ręcznie przypisać adres IP. bramę itd. Tylko musisz koniecznie zaznaczyć opcję Manual IP. Mam nadzieję, że pomogłam Judyta Miłosz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojmusz
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2009
Posty: 23
Skąd: Mielec

PostWysłany: Tue Mar 13, 2012 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jmilosz napisał:
Musisz wejść na stronę drukarki, w moim przypadku jest to HP, skrót do strony mam na serwerze. Otwórz zakładkę Networking, po lewej stronie jest zakładka IP Configuration i tam możesz ręcznie przypisać adres IP. bramę itd. Tylko musisz koniecznie zaznaczyć opcję Manual IP. Mam nadzieję, że pomogłam Judyta Miłosz


Dzięki Judyta. Już wszystko ok. Problem polegał na tym, że drukarka nie wiedząc czemu zmieniła sobie IP i ze skrótu na pulpicie serwera nie mogłem dostać się do konfiguracji. Musiałem trochę poczytać jak dowiedzieć się o aktualnym IP drukarki, aby móc wejść w konfigurację. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam. Wojtek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 14, 2012 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojmusz napisał:
Problem polegał na tym, że drukarka nie wiedząc czemu zmieniła sobie IP
Jeśli drukarka ma IP przydzielany przez DHCP serwera, to wiadomo dlaczego. Oczywiście, może być inna przyczyna, np. reset konfiguracji, ale raczej nie tak sama z siebie. W każdym razie należy unikać sytuacji, w której IP drukarki ma być przydzielany przez DHCP. Co prawda, przeważnie jest to ten sam adres, ale może się zdarzyć, że dostanie inny. I wtedy tracimy z nią łączność gdyż zmienił się port na którym jest zainstalowana. Należy więc nadać jej na stałe IP spoza zakresu przydzielanego przez DHCP ale, oczywiście, z tej samej podsieci.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radko
Gość





PostWysłany: Tue May 07, 2013 3:58 pm    Temat postu: Ip drukarki Odpowiedz z cytatem

Jak dodać na stałe adres IP dla drukarki
Bardzo proszę o szczegółową instrukcję - jestem początkującym opiekunem
Powrót do góry
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Thu Jun 13, 2013 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki to typ drukarki ? na serwerze w ustawieniach DHCP możesz za pomocą jej MAC adresu zarezerwować dany adres IP, tak by serwer zawsze ten sam adres przydzielał tylko tej drukarki.
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group