Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

iTalc pod Windows XP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wed Nov 25, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to wygląda. System w czasie wakacji stawiała firma zewnętrzna, która obecnie już nie ma podpisanej z nami umowy, wobec tego nie ma nawet z kim porozmawiać na ten temat. Ja pracuję tu od ok pół roku, więc dopiero próbuję wszystko ogarnąć. Ostatnią przygodę z sbs'em skończyłem dobrych kilka lat temu jeszcze za czasów nt'eka, więc właściwie zaczynam od podstaw. A tu jeszcze wszystko zaniedbane od lat. Firma zewnętrzna robiła właściwie co chciała i kontroli praktycznie żadnej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Nov 26, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w każdym razie zbieram kasę na profesjonalny tego typu system - nie będę open pisał nazwy, aby nie reklamować... Wink
Może uda mi się w nowym roku budżetowym wydębić - wszak jest to związane z bezpieczeństwem w sieci... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Thu Nov 26, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja szczerze mówiąc jestem zwolennikiem otwartego oprogramowania i dlatego walczę nadal z iTalc'iem, bo myslę, że program ma możliwości. Wszystko jest kwestią konfiguracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Thu Nov 26, 2009 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maku napisał:
Ja szczerze mówiąc jestem zwolennikiem otwartego oprogramowania i dlatego walczę nadal z iTalc'iem, bo myslę, że program ma możliwości. Wszystko jest kwestią konfiguracji.


Też bym wolał i czekam na wersję pod Vistę, ale pozostaje pytanie czy to będzie jeszcze poprawnie pod SBS-em się zachowywać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maku
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Nov 2009
Posty: 56
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Fri Nov 27, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie u mnie na razie nawet pod xp nie działa prawidłowo. Kiedy już nawet uda się połączyć to jedyne co działa to praca zdalna. Ani wyświetlanie obrazu na klientach z kompa nauczycielskiego, ani wyłączanie zdalne, czy restart an inne nie działają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Nov 27, 2009 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy panowie,
wg mnie przyczyny waszych problemów są proste.
1. Należy zrobić coś, żeby numery IP w sieci były stałe dla wszystkich klientów.
2. Używać numerów IP.
3. W żadnym wypadku nie używać nazw stacja01, stacja02 itd, bo one prowadzą do zewnętrznych hostów.
4. Uprościć ilość reguł w ISA, nigdy nie chciało mi się sprawdzać, które reguły blokują i co blokują, bo paranoiczny poziom zabezpieczeń w isa, który w końcu i tak nie dawał nic, mnie tylko wkurzał. Ja mam w ISA 4 reguły. pierwsza to otwarcie usługi RDP, druga odpowiedzi na pingi, trzecia dopuszczająca dowolny ruch w sieci i ostatnia domyślna.
No i oczywiście na Viście nie chce to działać, nie próbowałem Windows 7 (być może będzie lepiej).
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Tue Jan 22, 2013 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie w Italc2 generuje się klucz dostępu celem zainstalowania na stacje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Belka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Oct 2010
Posty: 28
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Tue Jan 22, 2013 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

italc managment console > zakładka Authentication > sprawdzić czy zaznaczona jest opcja Key file authentication i następnie przycisk Italc Access Key Assistant.

Można też skorzystać w italcu 2 z nowej metody czyli dodać na wszystkich komputerach konto administratora o takim samym loginie i haśle, podpiąć takie konto pod italc następnie na komputerze nauczyciela przy logowaniu do konsoli wpisuje się ten sam login i hasło i to wystarczy aby mieć kontrole nad komputerami uczniów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Wed Apr 10, 2013 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Po przejściu na Win8 stary poczciwy NetOp nie radzi sobie, stąd moje zainteresowanie iTALC. Na razie uruchamiam go na maszynach witrualnych i nie mogę uzyskać połączenia. Mam wątpliwości co do działań z tymi kluczami. Na maszynie 'master' generuję klucz (Create new access keys), zapisuję w określonej lokalizacji, następnie na "client" importuję ten klucz, tak?
Jakie powinny być ustawienia 'Select user role'? Impotr kończy się sukcesem, a połaczenia i tak nie mam. Co robię nie tak?

Pzdr!
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bw
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Oct 2008
Posty: 29
Pomógł: 1
Skąd: G-wo

PostWysłany: Wed Apr 10, 2013 1:39 pm    Temat postu: iTalc Odpowiedz z cytatem

W iTalc Managment Console 2.0 w zakładce Autentication, w sekcji Logon Settings, klikamy Manage permissions i dodajemy użytkownika uprawnionego do łączenia się ze stacją oraz uprawnienia dla niego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zondal
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 124
Skąd: Warlubie

PostWysłany: Thu Apr 11, 2013 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki,
Udało i się nawiązać połączenie, co nie zmienia faktu, że nie rozumiem istoty kwestii kluczy/użytkowników.
Z panelu wynika, że mogą być stosowane obie metody. Uruchamiając konsolę zarządzającą muszę się logować jako użytkownik. Czy ma znaczenie dla klientów jaki to użytkownik?
Co z kontem Administrator - jeśli jest wyłączone? Mogę dodać je do Manage permissions clienta?
Nie chcąc żąglować użytkownikami mogę wygenerować i użyć kluczy, tak? Na nazwijmy to serwerze tworzę klucz za pomocą Access key assistant, zapisuję na dysku i w przypadku clienta importuję public key)? Czy wówczas użytkownicy nie mają żadnego znaczenia czy musi być któryś dodany w konsoli?
Dodam, że nie pracuję w pracowni opartej o SBS tylko na zwykłych stacjach, z których jedna pełni rolę serwera.
_________________
http://gwb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 11, 2013 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną z przyczyn takiego, a nie innego działania iTalc, są zmiany w Windows. W XP wystarczyło uruchomienie usługi systemowej, w nowszych wersjach konieczne jest jeszcze posiadanie praw w lokalnym systemie.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group