Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] problem z podpięciem do domeny

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mat.pol
Użytkownik Forum


Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

PostWysłany: Tue Mar 12, 2013 6:02 pm    Temat postu: [ROZWIĄZANY] problem z podpięciem do domeny Odpowiedz z cytatem

Serwer: Windows Server 2003, SBS edycja 2008 (czerwona)
Stacje: Windows Vista 32-bit Business

Podczas mojej nieobecności w pracowni spaliła się płyta główna w jednej ze stacji. Komputer został wysłany do serwisu, gdzie wymieniono płytę główną na zupełnie inną (poprzednia była z IPAT-em).

Stacja oczywiście po podłączeniu do sieci, wskazuje na problem z autoryzacją Windowsa. Postanowiłem przeinstalować system, bo to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie w takiej sytuacji.

Dotychczas reinstalacje systemów wykonywałem przez IPAT-a. Jednak przy tej stacji musiałem skorzystać z WDS-a. Usunąłem stacje z AD i zacząłem bootowanie z LANa. Po uruchomieniu się środowiska WinPE pojawił się komunikat o braku sterowników do karty sieciowej.
Doinstalowałem je do obrazu i zainstalowałem system na stacji.

Niestety po ukazaniu się okienka logowania mam konto lokalne: operator.
Wpisuje standardowe hasło: zaq1@WSX. Nie działa.
Próbuje zalogować się na konto administrator domeny: administrator@sbsmen.edu.pl. To samo. Nic nie mogę zrobić.

Serwer też nie widzi komputera w AD. Chciałem go dodać ręcznie, ale jak to zrobić skoro do tego musze mieć dostęp do konta lokalnego stacji.

Proszę o pomoc. Podejrzewam, że konto lokalne operator jest zablokowane w tym obrazie instalacji.
Czy muszę przygotowywać nowy obraz instalacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj płyty Offline Windows Password & Registry Editor, obraz wypal na CD. Tam jest opcja włączenia wyłączonego konta.
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group