Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ISA 2006, problem z przekierowaniem strony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolm
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Wed Mar 06, 2013 6:38 pm    Temat postu: ISA 2006, problem z przekierowaniem strony Odpowiedz z cytatem

Witam. Trafiłem na to forum całkiem przypadkiem, ale może ktoś łaskawy postara mi się pomóc. Otóż mam na virtualbox postawiony windows 2k3 z rolami DNS, DHCP, IIS, AD do jego domeny podłączona jest wirtualna maszyna z Win XP oraz zainstalowałem ISA serwer w trakcie konfiguracji którego aktualnie jestem. Na ISA mam ustawioną regułę na strony www, pomyślałem żeby zainstalować IIS aby w razie gdy użytkownik załaduję zakazaną stronę, to wyświetlało mu się ostrzeżenie. Zrobiłem stronę ustawiłem jej adres w konfiguracji reguły na ISA i efekt jest taki że na serwerze włączając np. http://www.nk.pl/ wyświetla mi się to ostrzeżenie, problem polega na tym że w XP już się tak nie dzieje wpisując http://www.nk.pl/ przeglądarka mieli ok. 30sek następnie na dolnym pasku widzę że próbuje załadować adres http://192.168.0.1/index.htm i po kolejnych 15sek wyświetla Przekroczono limit czasu połączenia.

Nie wiem czy to ma wpływ ale zauważyłem że
jeśli wpiszę na serwer ping stacja01-xp to wyskakuje mi ping do adresu 174.137.125.49 jesli wpisze stacja01-xp.serwer.com również jest to samo ip. stacja01-xp ma ip przydzielone dynamicznie 192.168.0.10 wysłanie pinga na ten adres z serwera powoduje zwrot upłyną limit czasu żadania. Ping wysłany ze stacja01-xp na adres sewera 192.168.0.1 lub nazwe ISA.serwer.com (podaje adres 192.168.0.1 ) dochodzi i działa poprawnie. Czemu serwer nie widzi stacji pod adresem 192.168.0.10?

Z góry dzięki z pomoc.


Ostatnio zmieniony przez karolm dnia Wed Mar 06, 2013 7:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Mar 06, 2013 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie wolno w sieci wewnętrznej używać nazw przypisywanych do domen globalnych. To jest zasada nienaruszalna. I nie jest ważne, że akurat w tym przypadku nic się nie dzieje i nie ma żadnego konfliktu. Koniec. Kropka.
Sprawa druga, komputery z XP zwykle mają zablokowanie odpowiadanie na pingi. To nie jest tak, że serwer nie widzi XP. Odpowiedź na pingi możesz odblokować w ustawieniach zapory.

Co do reguły w ISA nie wypowiem się, bo nie wiem jak ona wygląda.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolm
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Wed Mar 06, 2013 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź. Zaznaczyłem opcję zezwalaj na żądanie echa.
Jedyna zmiana jest taka że serwer pinguje do 192.168.0.10.

Jeśli chodzi o przypisywanie nazw do domen globalnych to na pewno nie zrobiłem tego umyślnie i nawet szczerze powiedziawszy nie wiem gdzie popełniłem błąd, problem w tym że dopiero się uczę więc nie wszystko jeszcze kojarzę o co chodzi. Powiedz mi co mam sprawdzić bo być może coś mam namieszane w DNS.


Serwer postawiony jest na virtualbox 1 karta sieciowa jest ustawiona na internal, natomiast druga na NAT.

Do internal jest przypisana konfiguracja 192.168.0.1/24 bez adres bramy domyślnej.
Interfejs External ma adres przydzielony przez DHCP z maszyny virtualnej.

Poniżej link do screenu z regułami z ISA serwera:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 06, 2013 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Standardowo stacje robocze nie maja zablokowanego odpowiadania na pingi. Ma je serwer.
Czy autor wątka zapuścił kreatora połączenia internetowego?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolm
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Wed Mar 06, 2013 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie zapuszczałem kreatora połączenia internetowego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 07, 2013 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jedyna zmiana jest taka że serwer pinguje do 192.168.0.10.

No chyba o to ci chodziło...

Kreator połączeń na SBS to podstawa.
Roman - zwykła stacja z właczoną zaporą ma włączone blokowanie pingów, tylko te pracowniane nie mają.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Mar 07, 2013 10:16 am    Temat postu: Re: ISA 2006, problem z przekierowaniem strony Odpowiedz z cytatem

karolm napisał:
pomyślałem żeby zainstalować IIS aby w razie gdy użytkownik załaduję zakazaną stronę, to wyświetlało mu się ostrzeżenie. Zrobiłem stronę ustawiłem jej adres w konfiguracji reguły na ISA

IIS raczej nie jest tu potrzebne. Ja mam ustawioną regułę blokującą w ten sposób:
Protocols - All Outbound Traffic
From/Listener - All Networks
To - określone miejsca w Url Sets
We właściwościach reguły, zakładka Action zaznaczyć: Redirect HTTP requests to this Web page i wpisać aders strony na którą ma być przekierowanie.
Maciek - mówimy o stacjach pracownianych.
A w ogóle, ten wątek powinien być gdzie indziej - SBS 2003.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 07, 2013 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Maciek - mówimy o stacjach pracownianych.
A w ogóle, ten wątek powinien być gdzie indziej - SBS 2003.

Tak, mówimy o stacjach, ale kolega ma to na Virtualboxie i podejrzewałem, ze robił zwykłą instalkę Windows.
A uwaga słuszna.
Przenoszę do właściwego działu.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolm
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Thu Mar 07, 2013 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie wiem jakim sposobem ale problem przekierowania rozwiązał się sam. Próbowalem dodać WPAD bo client isa wyszukuje tylko serwer po ręcznym wprowadzeniu, niestety w automacie nadal to nie działa, ale po wprowadzeniu wpad dodałem również słowa na które ma reagować blokadą i wszystko zaczęło śmigać, wyskakuje strona Network Access Message: The page cannot be displayed. W regule blokującej np. www.nk.pl zmieniłem przekierowanie na http://isa.serwer.com/ wcześniej miałem http://192.168.0.1/index.htm w efekcie na xp jest tak jak chciałem czyli wpisując www.nk.pl po chwili ładuje stronkę z informacją że wszedłeś na zakazaną stronkę.

Jeszcze mam pytanko odnośnie filtracji słów przez isa wpisując stronkę www.sex.pl ładuje ją rozumiem że muszę też dodać filtrację na proxy?

Pozostaje mi do ogarnięcia temat sytuacji kiedy wpiszę na serwer ping stacja01-xp to wyskakuje mi teraz
Cytat:
żądanie polecenia ping nie może odnaleźć hosta stacja01-xp.serwer.com. Sprawdź nazwę i ponów próbę.

Jeśli natomiast z serwera puszczę ping na 192.168.0.10 to ten ping dochodzi.

Pingi puszczone na stacja01-xp na nazwę serwera bądź ip serwera dochodzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 07, 2013 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że ten twój serwer jest mocno niekompletny.
Rozpoznawanie stacji po nazwie to kwestia poprawnego działania dhcp, czy ta stacja jest dodana do domeny?
Na marginesie. Dziś sprawdziłem, że domena serwer.com istnieje i można pingować stacja01-xp.serwer.com - jest to IP 174.137.125.49 - a to może być przyczyną rozmaitych psikusów, które będą się zdarzać w tej twojej wirtualnej sieci.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolm
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: łódzkie

PostWysłany: Thu Mar 07, 2013 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Maćku wygląda na to że rozwiązałeś zagadkę nad którą się głowiłem faktycznie tak jest ze domena istnieje zapewne z chwilą odłączenia połączenia na internet ten ping by szedł na poprawny adres 192.168.0.10.

Tak W AD mam dodaną stację. Tyle że na potrzeby forum zmieniłem nazwę tej stacji nie nazywa się ona u mnie stacja01-xp Smile ale zagadka została rozwiązana Smile na przyszłość juz wiem że należy używać innych nazw Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group