Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z programem na pendrive.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
g_tubek
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Nov 2012
Posty: 4
Skąd: Opatów

PostWysłany: Mon Nov 12, 2012 6:29 pm    Temat postu: Problemy z programem na pendrive. Odpowiedz z cytatem

Posiadamy w szkole pracownię SBS lato 2007. Korzystam na lekcjach z programu do informatyki „Lubię to” na pendrive. Mogę go uruchomić i zainstalować sterownik tylko z poziomu administratora. Po tym zabiegu program działa i jest widoczny w Mój Komputer na poziomie administratora i użytkownika. Program działa nawet po wyłączeniu i uruchomieniu ponownym komputera. Pozornie wszystko jest OK. Problem polega na tym, że następnego dnia zainstalowany sterownik zostaje zablokowany, program nie działa i nie jest widoczny w Mój komputer. Aby uruchomić program muszę wyinstalować zablokowany sterownik i zainstalować go ponownie. Próbowałem rozwiązać problem różnymi metodami, ale bez efektu. Wpisanie polecenia gpmc.msc na stacji roboczej nie działa, czyli narzędzie Group Policy nie jest zainstalowane. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Nov 12, 2012 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należałoby normalnie zainstalować program (na dysku lokalnym) i umieścić skrót do niego w Menu start (O:/menus na serwerze). Program uruchamiany z pendriva prawdopodobnie usiłuje coś zapisywać na dysku lokalnym do czego użytkownik poza administratorem nie ma prawa.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
g_tubek
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 Nov 2012
Posty: 4
Skąd: Opatów

PostWysłany: Tue Nov 13, 2012 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za radę, ale gdyby to było takie proste dawno bym tak zrobił. Program działa tylko z pendrive, nie da się go zainstalować na dysku lokalnym ani skopiować. Otwiera się w dwóch oknach jako dyski wymienne LUBIE_TO( D: ) i MOJE_PRACE( E: ). Prace uczniów można zapisywać na pendrive na dysku ( E: ). Próbowałem udostępnić program z serwera, ale nie działa poprawnie na komputerach uczniowskich, chociaż na serwerze działa OK.
Moim zdaniem problem polega na tym, że gdzieś na serwerze jest skrypt zabezpieczeń, który po upływie doby, blokuje sterownik zainstalowany z Pendrive na komputerach uczniowskich.
Pozdrawiam i proszę o dalszą pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group