Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serwer sbs2005 niewidoczny w sieci. (pingi działają)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byzdra
Gość





PostWysłany: Mon Oct 29, 2012 5:21 pm    Temat postu: Serwer sbs2005 niewidoczny w sieci. (pingi działają) Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam problem z serwerem sbs2005.
Zainstalowałem Windows 2003 server z płyt instalacyjnych dostarczonych razem z pracownią (nie z płyt DVD kolekcji).
Dołożyłem drugą kartę sieciową do Internetu(10.0.0.1)
Wgrałem wszystkie aktualizacje.

Serwer chodzi pięknie przy kabelku podłączonym do karty "internetowej" (10.0.0.1) natomiast po podpięciu kabla do karty LAN (192.168.16.2) zaczynają się problemy serwer spowalnia, a po pewnym czasie (nie zawsze) pojawia się niebieski ekran z błędami (błąd powoduje sterownik karty LAN - sterownik jest aktualny, karta nie zgłasza błędów w menedżerze urządzeń).

Usługi DHCP i DNS działają poprawnie.

Stacje dołączają się do domeny bez problemu. Internet jest również na stacjach roboczych. Serwer mogę pingować ze stacji, zarówno po ip jak i po nazwie.

Problem pojawia się, gdy chcę ze stacji otworzyć jakiś udostępniony folder na serwerze. Niestety serwer w ogóle nie jest widoczny np wpisuję w poleceniu uruchom: \\sbs2005 lub próbuję przez otoczenie sieciowe wejść na serwer i niestety nic się nie dzieje - serwer nie jest widoczny w otoczeniu sieciowym.
Na stacji jestem zalogowany na koncie administratora domeny.

W czym może być problem?
Problem z uwierzytelnianiem?, czy może stacje nie są umieszczone we właściwym kontenerze w zasadach grupy?

Niestety nie jestem w tym na tyle mocny żeby dać radę samemu.

Może ktoś potrafi coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam
Sylwek

P.S.
Podczas instalacji serwera karta LAN nie była podpięta do switcha - czy to jest przyczyna? ISA jest niezainstalowany.
Powrót do góry
thomas.night
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2011
Posty: 107
Pomógł: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Mon Oct 29, 2012 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy komputery kliencie są w domenie? Czy na klientach jest zainstalowany Firewall Client? Pokaż screen z ISA Servera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byzdra
Gość





PostWysłany: Tue Oct 30, 2012 1:13 pm    Temat postu: Serwer niewidoczny Odpowiedz z cytatem

ISA jest niezainstalowany. SBS2005 działa jako router.

Komputery klienckie są w domenie.

Dodatkowo okazało się, że było sporo wirusów na drugiej partycji serwera.
Ale ich usunięcie nie pomogło.

Dzisiaj robię ponownie format dysku i ponowną instalację sbs-a, żeby wyeliminować problem z kartą sieciową. (Usunąłem kartę i włożyłem nową).

Jutro się okaże czy zadziała.
Powrót do góry
byzdra
Gość





PostWysłany: Wed Oct 31, 2012 4:43 pm    Temat postu: Serwer już działa Odpowiedz z cytatem

Jak się okazuje ponowna instalacja pomogłaSmile

Serwer już jest widoczny w sieci.

Nie wiem tylko jaka była przyczyna, czy to, że podczas pierwszej instalacji serwer nie był podłączony do switcha, a może wirusy z drugiej partycji coś wtedy namieszały. Nie mam pojęcia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group