Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Java - problem na stacjach roboczych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
topos
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2012
Posty: 8
Skąd: Łańcut

PostWysłany: Thu Oct 25, 2012 9:11 am    Temat postu: Java - problem na stacjach roboczych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu czytuję forum KOPI, wiadomości tu zawarte bardzo pomagają w administrowaniu pracowniami w szkole. Mam jednak problem na rozwiązanie, którego nie mogę znaleźć opisu.
Charakterystyka pracowni: Serwer SBS kolekcja jesien2007/wiosna2008, stacje robocze WinXP Prof instalowane z obrazu na serwerze.
Problem dotyczy witryny szkolnej, jest ona umieszczona na zewnętrznym serwerze (hosting na cba.pl), witryna jest postawiona na Joomla! 1.5.21, galeria pracuje na Phoca Gallery 2.7.8. Kiedy chcę dodać zdjęcia do galerii korzystam z JavaUpload. I tu jest problem. Pliki nie są ładowane na stronę kiedy pracuję na stacji roboczej. Kiedy próbuję dodać zdjęcia i korzystam z serwera wszystko jest w porządku. Myślę, że problem tkwi w regułach ISA, ale nie wiem dokładnie gdzie. Może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smali
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 36
Pomógł: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Thu Oct 25, 2012 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Trzy pytania.

1. Czy zdjęcia ładują się na serwer cba.pl (widzisz postęp w przesyłaniu plików)?

2. Czy aplet Java uruchamia się na stacjach roboczych? (ikona Java w zasobniku systemowym, logo Java widoczne na stronie ładowania zdjęć z widocznym paskiem postępu, lub okręgiem wokół tego logo).

3. Czy zdjęcia ładujesz ze stacji roboczej z konta mającego uprawnienia administratora?

Na początek zacznij od uaktualnienia Javy na stacji.

Pozdrawiam,
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
topos
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2012
Posty: 8
Skąd: Łańcut

PostWysłany: Thu Oct 25, 2012 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za szybką reakcję na mój problem.

W odpowiedzi na postawione pytania:

ad. 1. Sytuacja wygląda tak, pokazuje się pasek ładowania plików i pokazuje się komunikat (na pasku) "oczekuję na odpowiedź z serwera" i tak sobie jest, wisi ... na tym kończy się upload plików.

ad. 2. Tak, ikona pojawia się w zasobniku systemowym i aplet jest uruchamiany.

ad. 3. Tak. Jestem na koncie administratora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
smali
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 36
Pomógł: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Thu Oct 25, 2012 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałeś może jak zachowuje się upload kiedy zamiast Javy używasz np. Flasha?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
topos
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2012
Posty: 8
Skąd: Łańcut

PostWysłany: Thu Oct 25, 2012 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sprawdzałem, to było jakiś czas temu, nie pamiętam dokładnie komunikatów, ale też był problem z komunikacją z zewnętrznymi serwerami. Jutro podam dokładnie jaki to był komunikat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
topos
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2012
Posty: 8
Skąd: Łańcut

PostWysłany: Fri Oct 26, 2012 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc ... sprawdziłem jak działa Flash Upload. Pojawiają się dwa przyciski Browse Files i Start Upload, kliknięcie dowolnego nie wywołuje żadnej akcji na komputerze. Czyli ... Flash Upload nie działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group