Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Botoowalny dysk narzędzi opiekuna pracowni- PE Builder319.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Jan 23, 2006 12:17 am    Temat postu: Botoowalny dysk narzędzi opiekuna pracowni- PE Builder319. Odpowiedz z cytatem

Program obsługuje winXP i serwer 2003
Czym jest BartPE i PE Builder?
Cytat:
PE Builder pomoże Ci zbudować BartPE (Bart Preinstalled Environment Preinstalowalne ¦rodowisko Bart) jedyną wersję bootowalną systemu Windows XP lub Windows Server 2003, którą uruchomiszbezpośrednio z płyty CD-Rom lub DVD.

PE Builder da ci kompletne środowisko (Windows) z obsługą sieci, graficznym interfejsemużytkownika i pełną obsługą systemów plików FAT/NTFS/CDFS.

Do czego można wykorzystać Bart PE:
Bezpieczne Dane: z jakichś powodów twój system nie daje się uruchomić, teraz jest na to rada. Wkładasz płytę z Bart PE do napędu i uruchamiasz system z pełną obsługą systemu plikówNTFS.

Odwirusowanie: Nie musisz już się martwić jeśli z jakichś powodów do Twojego systemu dostał się wirus, którego nie możesz usunąć. Po prostu wkładasz płytę z Bart PE, po czymuruchamiasz program antywirusowy i wirusa masz z głowy.

Sprawdzanie konfiguracji komputera i poprawności jego działania: Kupujesz komputer bez systemu operacyjnego, kupujesz komputer i nie wiesz czy wszystko w nim działa jak należy? Teraz jest sposób żeby to sprawdzić. Po prostu postępujesz jak w poprzednich przypadkach iuruchamiasz odpowiednie diagnostyczne programy.

System bez instalacji na dysku: To co było do niedawna dostępne tylko dla systemów Linux jest teraz dostępne dla Ciebie drogi użytkowniku systemu Windows. Bez instalacji na dysku możesz mieć w pełni funkcjonalny system, na którym wykonasz wszystkie prace, którewykonywałeś na normalnym systemie.

Wiele, wiele innych zastosowań. Nie będziesz potrzebować już dyskietki startowej Windowsze starym, mało funkcjonalnym, pozbawionym dostępu do NTFS, systemem DOS.


Od tygodnia sprawdzam ten program, bo rzeczywiście zasługuje na uwagę. Może być pomocny, zwłaszcza dla osób często poszukujących odpowiednich narzędzi do naprawy systemu itp. Chciałbym, aby w ramach warsztatów (np. w Kęsowie) przygotować takie narzędzie dla opiekunów. Oczywiście stosując legalne i sprawdzone programy dla naszych sieci.

Program zawiera ogromną ilość pluginów, które dodatkowo można sobie dogrywać do jego zestawienia:

Cytat:
Pluginy dołączone do PE Builder:

Nu2menu by Henk de Jong.
BARTPE: Network Support by Bart Lagerweij.
Bart's Stuff Test v5 by Bart Lagerweij.
PENETCFG: PE Networkconfigurator (theTruth) by Pierre Mounir (TheTruth).
Boot Fix (Enabling "Pressany key to boot from CD") by Bart Lagerweij.
Check Disk (chkdsk.exe) by Bart Lagerweij.
Custom by Bart Lagerweij.
Profiles by Bart Lagerweij.
QSoft Ramdisk by Christiaan Ghijselinck.
Remote Desktop Client by Microsoft.
Startup Group(autorun) by Erwin Veermans.
Dos support for BartPE by Erwin Veermans.
Keyboard Layout by Boris Mebarek.
A43 File ManagementUtility by B.G. Miller.
BartPE Installer v2 by Bart Lagerweij.
Serial Mouse by Bart Lagerweij.
Drive Snapshot by Tom Ehlert.
PE Loader v0.4 by TheTruth.

Pluginy dołączone do PE Builder (Potrzebne jest pobranie plików z internetu):

BGInfo by Jeff Black.
Total Commander by Christian Ghisler.
Ad-Aware SE by Lavasoft.
IrfanView by Irfan Skiljan.
McAfee commandline virusscanner by Network Associates.
Off By One Web Browser by Off By One Productions.
PuTTY by Simon Tatham.
McAfee AVERT Stinger by Network Associates.
UltraVNC by UltraVNC Team.
Adaptec ASPI by Bart Lagerweij.
RPCSS ServiceSecurity Patch (KB824146) by Bart Lagerweij.
Mozilla Embed by Bart Lagerweij.

Pluginy dołączone do PE Builder (Dodatkowo trzeba pobrać lub kupić płatne programy):

Disk Commander by Winternals.
ERD Commander 2002 by Winternals.
Ghost v8.0 by Symantec.
Nero Burning Rom by Ahead Software.


Część tych programów już jest w zestawie, część należy dograć wypalając na końcu bootowalne CD.

Jak do tej pory mam problem z zapisem ścieżki do instalatora. To jest pierwsze okno zapisu. Kolejne zawiera ścieżkę do C:\Windows a ostatnie miejsce programu PE.
Co nie wpiszę pokazuje błąd.
Ponadto program domaga się Windowsa z SP1. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Mon Jan 23, 2006 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek linki:
http://www.nu2.nu/pebuilder/
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/bootwin/

BART's PE jest LEGALNY. Autor umieszcza darmowe programy a do komercyjnych przygotowuje odpowiednie środowisko. Jeśli użytkownik ma legalnego Nero lub TC to może sobie dograć do obrazu właściwe pliki przed wypaleniem płyty. Nigdy nie przygotowywałem takiej płyty (z lenistwa) choć mam oryginalnego Bart's PE. Właśnie sprawdziłem, też jest w nim możliwość dogrania sterownika do dysku. Trzeba spróbować w celach naukowych przygotować sobie taką płytkę. Jeśli chodzi o CD z Windows XP to razem z pracowniami na koniec 2005 roku dostaliśmy płyty już z SP2. Co ciekawe. Instalacja serwera SBS2003 z DVDkolekcji jest oparta na WinPE. Płyta jest pomocna, kilka razy przydała mi się do odzyskania danych z dysku (obsługuje napędy USB). W sieci jest do ściągnięcia wiele różnych płyt opartych na PE, głównie nielegalnych. Z płyty PE jeśli mamy „zgodną” kartę sieciową, możemy sobie przeglądać Internet (FF) lub np. łączyć się zdalnie z innym komputerem (RDC). Zastosowań wiele, szczególnie w szkole.

Pozdrawiam
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Mon Jan 23, 2006 4:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, musiałem sprawdzić przed pójściem spać. Odpalam BartPE, podczas startu dogrywam sterownik macierzy ale niestety nie dało się skonfigurować mojej nietypowej karty sieciowej. Wpadłem na pomysł aby dograć sterownik karty sieciowej do płyty CD. Nagrałem ponownie na RW, uruchamiam i … sukces.
W tym momencie sytuacja wygląda tak: pracuję na notebooku, który jest połączony z Internetem modemowo poprzez szkolny SBS, na notebooku uruchomiłem freeproxy, notebook jest połączony kablem prostym z komputerem stacjonarnym, a na stacjonarnym uruchomiłem Windows z płyty CD – BartPE z obsługą sieci, i jednocześnie z Pendrive-a odpaliłem Portable Firefox, skonfigurowałem połączenie i … czytam na Onecie o najmroźniejszej nocy tej zimy. Pełny sukces.
Dobry pomysł aby zainteresować się tym tematem. Przykład sytuacji w szkole. Nie możemy wykonać kopii dysku bo jest nie widoczny z poziomu dyskietki. Przygotowujemy sobie płytę PE, dogrywamy do niej sterownik karty sieciowej i dysku, program do klonowania dysku. Uruchamiamy stację roboczą z płyty CD i łączymy ją kablem z notebookiem (wystarczy wyjąć kabel sieciowy z gniazda ze ściany i wpiąć do notebooka, nie trzeba szukać krosowanego). Po uruchomieniu konfigurujemy sobie chwilę sieć na stacji roboczej (IP, maska) i potem mapujemy jakiś folder z notebooka na którym wykonamy kopię dysku. Sprawdzałem darmowy PartitionSaving ale nie chce się uruchomić w Windows, natomiast ghost32 wykonuje obraz partycji bez problemu. Teraz już mi się nie chce szukać innych programów tego typu na płytach z gazet do sprawdzenia (a mam kilka z PCF, czy K¦).
Sprawa warta uwagi i zainteresowania.
I na koniec ciekawa strona z programami: http://wilk13.net/

Pozdrawiam
Sebastian
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Jan 23, 2006 12:19 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Sebastian, czy Ty kiedyś śpisz?

Link z polskim tłumaczeniem programu:

http://www.iem.pw.edu.pl/~malkowsp/pebuilder.htm#intro

Problem ze ścieżkami rozwiązałem. Program na siłę dopisuje katalog \i386. Dlatego najlepiej włożyć do CD oryginalny winXP i wskazać w programie literę dysku CD.
Aktualnie u mnie program kopiuje potrzebne pliki z instalatora XP tworząc obraz na dysku. No niestety trochę to trwa.
W programie można od razu tworzyć obraz na zapisywalnym CD.
Jest również możliwość edycji potrzebnych plików do pluginów. Oznacza to, że usuwając w edycji zapisy plików, których nie posiadamy możemy wstawić własne te, do których mamy dostęp. Czy to będzie działać wymaga sprawdzenia, które wkrótce?

Mam pytania Sebastian:
- czy sprawdzałeś działanie PE na serwerze2003. Jak działa?
- jak i gdzie dokładałeś sterowniki macierzy. Czy wystarczy je tylko przekopiować do folderu Drivers?
- czy program tworząc obraz pokazywał jakieś błędy. U mnie (w pracowni na kliencie, gdzie logowałem się jako admin) pokazał kilka błędów związanych z brakiem praw dostępu?
No i prawdopodobnie należy zamknąć wszystkie programy, bo np. miałem błąd "nie można przekopiować zbioru, gdyż jest aktualnie używany".
- czy można gdzieś wybierać i usuwać foldery do kopiowania. Z tego co zauważyłem program domyślnie kopiuje wszystko z dysku C:\

Brawo za pomysł z podłączeniem laptopa do stacji. To musi zadziałać również u mnie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Tue Jan 24, 2006 3:12 am    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na początek na temat moich wczorajszych prób. Nie miałem PEbuildera tylko gotową płytkę WinPE. Przy pomocy Nero skopiowałem sobie ją na dysk (klonowanie CD przerwane w połowie i odznaczona opcja kasowania obrazu), potem za pomocą programu do manipulacji obrazami płyt dograłem sterowniki, stworzyłem nowy obraz ISO i taki nagrałem w nero na CDRW.

Jestem w domu chory a Internet mam po 20-stej więc dopiero teraz niedawno ściągnąłem PEbuildera (zip). Założyłem na dysku folder C:\BART i tam rozpakowałem plik pebuilder319.zip. W tym katalogu jest katalog Drivers a nim dwa: Net i SCSIAdapter. Do pierwszego wrzuciłem sterowniki karty sieciowej a do drugiego sterownik do macierzy (ten, który się podaje podczas startu systemu - F6). Trzeba tylko lekko zmodyfikować plik txtsetup.oem – w sekcji [scsi] wywalić linie ze sterownikami pod inne systemy typu NT,2K,2K3 a zostawić do XP.
Przygotowanie obrazu ISO zajmuje jakieś 5 minut, podajemy tylko literę napędu w której znajduje się płyta z Windows XP (co najmniej SP1), (u mnie wyświetliły się ostrzeżenia, że nie jest najlepiej jest jak mam wersję OEM Windowsa XP - wziąłem płytę z tych co była dostarczona z nową pracownią), włączamy, jeśli potrzebne dodatkowe plug-iny i dogrywamy swoje pliki do pluginów – np. z TC, Irfran, itp. Robi się to bardzo prosto - w odpowiedni katalog wgrywa się pliki programu jeśli takowy legalny posiadamy. Ja jeszcze dodałem FirefoxaPE 1.5 PL. Możemy również podać dodatkowy katalog (z podkatalogami) jaki będzie dograny na płytę. Program przygotowuje obraz płyty ISO lub również nagrywa taki obraz na płytę.

Niestety po uruchomieniu komputera z samodzielnie przygotowanej płyty nie są widziane czcionki (wygląda na to, że pogrubionych czcionek nie wyświetla). Uruchomiłem komputer z innej płyty PE i wszystko jest ok. (dziś zmieniałem kartę graficzną i myślałem że to z tego powodu).
Sterowniki do dysku i karty sieciowej się poprawnie wczytują.

Zamiast płyty z WinXP użyłem Win2003 SP1 ale problem z czcionkami nie został rozwiązany. Sprawdziłem też angielską wersję 2k3ee i … pełny sukces, czcionki się wyświetlają. Uruchomiłem właśnie płytkę oraz FirefoxaPE i przeglądem strony WP.

Wniosek z tego taki, że do przygotowania poprawnej płyty potrzeba jest angielska płyta instalacyjna Windows XP SP1, SP2 lub Windows 2003.

W szkołach ponadgimnazjalnych z pakietem VisualStudio (11 płyt) jest płyta instalacyjna Windows 2003 Standard Edition w wersji angielskiej. Można by ją wykorzystać do przygotowania płyty.

Pamiętać trzeba, że jeśli dogrywamy dodatkowe programy to takie które są w stanie pracować w środowisku Windows. Jeśli potrzebujemy dosowych programów to polecam legalną! płytkę ze strony http://www.ultimatebootcd.com/


I na koniec odpowiedzi na pytania:

Mirek napisał:

- czy sprawdzałeś działanie PE na serwerze2003. Jak działa?
- jak i gdzie dokładałeś sterowniki macierzy. Czy wystarczy je tylko przekopiować do folderu Drivers?
- czy program tworząc obraz pokazywał jakieś błędy. U mnie (w pracowni na kliencie, gdzie logowałem się jako admin) pokazał kilka błędów związanych z brakiem praw dostępu?
No i prawdopodobnie należy zamknąć wszystkie programy, bo np. miałem błąd "nie można przekopiować zbioru, gdyż jest aktualnie używany".
- czy można gdzieś wybierać i usuwać foldery do kopiowania. Z tego co zauważyłem program domyślnie kopiuje wszystko z dysku C:\


Jeszcze nie sprawdzałem w szkole, pracuję na razie tylko w domu. Nie miałem żadnych błędów podczas tworzenia obrazy płyty, gdy korzystałem z źródłowej płyty WinXP SP2 PL OEM były trzy ostrzeżenia. Jest opcja podania dodatkowego folderu, który chcemy zamieścić na płycie (opcjonalnie).
W głównym oknie PEBuildera wpisuję tylko w pierwszym polu literę napędu CD np. V:\ i zaznaczam opcję Ceate ISO image (dla mnie najwygodniej), ewentualnie zaznaczam dodatkowe pluginy.


Pozdrawiam
Sebastian
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Jan 24, 2006 7:55 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Czy pisząc o czcionkach masz na myśli polskie ogonki, bo we wszystkich wersjach PE i WinPE, które posiadam ich nie pokazuje. Nie pomogła nawet opcja ustawienia jezykowego na polski.
Mam kłopot również z konfiguracją internetu. Mamy tutaj kilka możliwości:
- dynamiczny adres IP (DHCP)
- statyczny adres IP (manual)
- z dyskietki
- z dysku C:\

początkowo ustawiałem na automatyczny przydział adresu. Potem wpisywałem statyczne adresy. Bez efektu internetowego. Ponadto źle działa Mozilla, która nie otwiera się u mnie. Czy Firefoxa wgrywałeś fizycznie, czy jakoś programowo, bo jest tam opcja Add...
Choć udało mi się taką płytkę już przygotować, to nie jest pozbawiona kilku błędów np. nie działające programy typu IrfanView itp.. Możliwe, że program wymaga specjalnych wersji.
Płytkę, którą wypaliłem z dysku o zawartości danych 4 GB zrobiłem z obrazu o rozmiarach 162 MB. To jest rzeczywiście ciekawe.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Wed Jan 25, 2006 2:38 am    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Czy pisząc o czcionkach masz na myśli polskie ogonki, bo we wszystkich wersjach PE i WinPE, które posiadam ich nie pokazuje. Nie pomogła nawet opcja ustawienia jezykowego na polski.


W tej wersji PE, którą zrobiłem wczoraj wyświetla mi polskie czcionki. Sprawdzałem na Firefoxie i są polskie czcionki zarówno w menu jak i na stronach WWW. Pisząc o czcionkach miałem na myśli to, że żaden program nie wyświetlał czcionek pogrubionych. W TotalCMD miałem tylko górne menu. Problem znikł gdy jako płytę źródłową do stworzenia PE wziąłem angielską wersje Win2003.

Mirek napisał:
Mam kłopot również z konfiguracją internetu. Mamy tutaj kilka możliwości:
- dynamiczny adres IP (DHCP)
- statyczny adres IP (manual)
- z dyskietki
- z dysku C:\

początkowo ustawiałem na automatyczny przydział adresu. Potem wpisywałem statyczne adresy. Bez efektu internetowego. Ponadto źle działa Mozilla, która nie otwiera się u mnie. Czy Firefoxa wgrywałeś fizycznie, czy jakoś programowo, bo jest tam opcja Add...


Ustawiałem ręcznie (statyczny), z danej podklasy. W szkole to może być 192.168.16.x lub 10.0.0.x lub podobnie. Miałem dwie wersje FF.
Pierwsza wersja była zanim zrobiłem własną płytę PE a mianowicie Portable Firefox: http://portableapps.com/apps/internet/browsers/portable_firefox
Podczas uruchamiania systemu z CD miałem włożony do portu USB Pendrive i potem z niego uruchomiłem FF. Trzeba tylko po uruchomieniu FF ustawić w nim adres proxy.
Druga wersja FF to była gdy już przygotowałem własną płytę i na nią wgrałem - Firefox PE do pobrania: http://www.nu2.nu/pebuilder/firefox/
Plik w polskiej wersji rozpakowałem do folderu plugins.

Mirek napisał:
Choć udało mi się taką płytkę już przygotować, to nie jest pozbawiona kilku błędów np. nie działające programy typu IrfanView itp.. Możliwe, że program wymaga specjalnych wersji.
Płytkę, którą wypaliłem z dysku o zawartości danych 4 GB zrobiłem z obrazu o rozmiarach 162 MB. To jest rzeczywiście ciekawe.


Również przygotowałem IrfranView. Wystarczy w sumie wgrać dwa pliki do folderu: (*)\plugin\irfanview\files\ - i_view32.exe i i_view32.hlp oraz zaznaczyć, że korzystamy z tego pluginu.


Testowałem dzisiaj wczoraj przygotowaną w domu płytę na komputerach w szkole. Na serwerze SBS2003 – Dell – bez wgrywania dodatkowych sterowników wykrywane są dyski twarde (nie mam macierzy ani sprzętowej ani programowej) ale nie wykrywane są karty sieciowe (Intel cośtam). Na stacji roboczej (Athlon 64) wykrywany jest dysk SATA i karta sieciowa bez dogrywania żadnych sterowników.

Jeśli chodzi o PE to tyle. Teraz zajmuję się instalacją stacji roboczej z serwera (RIS). Odkryłem, że podczas instalacji stacji są kasowane wszystkie partycje z dysku ale tylko FAT i NTFS. Jeśli jest jakaś partycja ukryta (np. pqmagic-kiem) to jest nie usuwana. Niestety nie udało mi się na razie zrobić tak aby partycja do instalacji była mniejsza niż 80 GB – wszelkie modyfikacje pliku riprep.sif nie dały spodziewanego rezultatu.


Następną rzecz jaką dziś zrobiłem to instalacja Windows2003 Standard. W zestawie płyt z Visual Studio jest Windows 2003 Server Standard Edition. Udało mi się go zainstalować, znalazłem w papierach nr seryjny i potem jeszcze zaktualizowałem z WU. Serwer nie wymaga nawet aktywacji. Zastanawiam się tylko, skoro mamy 15 licencji na Visual Studio to czy mogę sobie na 15 komputerach zainstalować Windows 2003 Std. Ed (oczywiście nie do normalnej pracy ale w przyszłym roku do ćwiczeń z „systemów operacyjnych i sieciowych” byłby jak znalazł - otwieramy nowy kierunek w szkole).

Tyle na dziś. Trzeba jechać do domu.

Pozdrawiam
Sebastian
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Jan 25, 2006 9:20 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że sprawa bootowalnych płyt dla opiekuna w jakimś sensie została rozwiązana. Pozostaje teraz jedynie poszukać odpowiednich programów, które te narzędzia wzbogacą. Muszę przyznać, że w znaczący sposób ułatwiają pracę. Wiele osób pewnie zastanawia się, czy nie lepiej ściągnąć gotowe tego typu narzędzia z sieci. Ze swej strony mogę powiedzieć, że o wiele więcej satysfakcji przynosi własnoręcznie zrobiony produkt. Nie wspomnę tutaj również o kwestii legalności. Chciałbym na spotkaniu w Kęsowie zając się tym tematem. Dlatego już dziś zapraszam moje koleżanki i kolegów do zbierania odpowiedniego materiału na to spotkanie. Mam na myśli głównie programy, które powinny w takim zestawie się znaleźć.

Kolejny temat, który poruszyłeś Sebastian to sprawa obrazów z RIS. Większość z nas jest w posiadaniu wielosystemowych klientów. To narzędzie uważam za niezwykle udane, choć do tej pory miało jeden feler. Właśnie usuwało wszystkie partycje. Jakiś czas temu D. Fabicki podał informacje, że nie koniecznie tak musi być. Jest sposób na zmianę tego. Ty również podałeś, że działa np. ukrycie partycji to nas przybliża do rozwiązania tej wydaje mi się ważnej kwestii. Aby zachować porządek pozwole sobie ponownie przenieś ten temat w inne miejsce.

Zapraszam pod link:
http://www.kopi.eduforum.pl/forum/viewtopic.php?p=1124#1124

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dracon
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: £ódź

PostWysłany: Thu Jan 26, 2006 2:34 am    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Mam nadzieję, że sprawa bootowalnych płyt dla opiekuna w jakimś sensie została rozwiązana. Pozostaje teraz jedynie poszukać odpowiednich programów, które te narzędzia wzbogacą. Muszę przyznać, że w znaczący sposób ułatwiają pracę. Wiele osób pewnie zastanawia się, czy nie lepiej ściągnąć gotowe tego typu narzędzia z sieci. Ze swej strony mogę powiedzieć, że o wiele więcej satysfakcji przynosi własnoręcznie zrobiony produkt. Nie wspomnę tutaj również o kwestii legalności.


Oczywiście własnoręcznie przygotowując taką płytę możemy dograć odpowiednie sterowniki do kart sieciowych czy dysków. W sieci nie znajdziemy "gotowców" uwzględniających nasze specyfikacje sprzętowe. Także na płycie możemy zamieścić legalne programy, które posiadamy.

Podsumowując - sporządzenie takiej płyty (w wersji podstawowej) to nie jest skomplikowana sprawa i zajmuje kilkanaście minut. Więcej czasu pochłonie tylko przygotowanie własnych programów.

Pozdrawiam
Sebastian
_________________
SBS 2000/2003 (jesień 2002/jesień 2005 EFS 2004)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group