Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

www z IE dostępne po logowaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2012
Posty: 7
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wed Oct 03, 2012 5:45 pm    Temat postu: www z IE dostępne po logowaniu Odpowiedz z cytatem

Witam
od pewnego czasu borykam się z rozwiązaniem problemu logowania się po otworzeniu przeglądarki na stacji roboczej z windowsem XP.
Z wiersza poleceń ping na świat wychodzi i wraca, client isa jest skonfigurowany prawidłowo, w przeglądarce proxy jest skonfigurowane, w przeglądarce narzędzia-zabezpieczenia,poziom niestandardowy - zaloguj automatycznie z bieżącą nazwą użytkownika i bieżącym hasłem.
Przy zalogowaniu na konta z poziomu student grupy C i D po odpaleniu IE mam okno logowania Sad.
Przy logowaniu na Administratora internet z IE działa poprawnie.

W firewall przepuszczam internet do komputerów nie logujących się do domeny i otrzymują internet bez klienta isa.
Stacje uczniowskie niestety nie.
Proszę o podpowiedź gdzie mogę jeszcze sprawdzić ustawienia.

Serwer był instalowany od nowa a stacje podłączałem ręcznie do domeny.
Oczywiście wszystkie zasoby są dostępne poza irytującym okienkiem logowania po odpaleniu IE.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie sprawdzając je i podając wynik działa.

Pozdrawiam
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Oct 03, 2012 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dostęp do internetu na kontach uczniowskich odpowiada klient ISA i nic nie trzeba ustawiać w przeglądarce. Zresztą, z kont tych nie ma mozliwości manipulacji w ustawieniach IE. Czy po instalacji serwera uruchomiłeś kreator połączenia internetowego?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2012
Posty: 7
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Thu Oct 04, 2012 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście połączenie internetowe było konfigurowane kreatorem połączenia internetowego z włączonym firewallem.
W przeglądarce natomiast musiałem ustawić proxy aby internet był przynajmniej na koncie Administratora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomasz
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2012
Posty: 7
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Fri Oct 05, 2012 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obszedłem na razie temat dodając do menu użytkowników grupy C i D przeglądarkę firefoxa która nie wymaga logowania.
Dlaczego IE ciągle pieje o login i hasło??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Oct 05, 2012 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na koncie administratora należy skonfigurować dostęp przez serwer proxy. Na pozostałych kontach kontroluje to klient ISA. Jeśli udostępniasz uczniom inną niż IE przeglądarkę, to miej świadomość, że mogą ją swobodnie konfigurować, m.in. łączyć się z zewnętrznymi serwerami proxy i mieć dostęp do wszelkich treści (jeśli nie ma dodatkowego programu, który to filtruje).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2012
Posty: 7
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sat Oct 06, 2012 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu na routerze szkolnym linuxowym filtrowałem wyrażenia i w przypadku użycia wulgaryzmów przekierowywało na onet., gorzej jak ktoś szukał materiałów np. zdrowe piersi itp... Smile
Wiem, że na komputerach ISA kontroluje dostęp do internetu jak znajdę chwilę prześledzę i sprawdzę ponownie wszystkie reguły gdzieś musi być babol że występuje hasło logowania po włączeniu IE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group