Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serwer nie startuje - proszę o pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekkce
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Jun 2012
Posty: 8
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wed Aug 22, 2012 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam po wakacjach!
Dziękuję za pomocne uwagi z Waszej strony - jak wspomniałem w kwestii hardware jest słabym specjalistą i awaria serwera jest dla mnie duzym problemem...ale do rzeczy...
Z kolegą który jest bardziej biegły w sprzęcie wymontowałem płytę główną bo zauważył kilka napuchniętych kondensatorów - wymienił je lecz problem pozostał. Z opisu płyty głównej wynika ze podane sygn dźwiękowe sugerują uszkodzenie układu grafiki co wydaje się prawdopodobne bo na ekranie nic się nie dzieje...
Z dokumentacji wynika że po przestawieniu właściwych zworek na płycie układ graficzny na płycie można wyłączyć - po dodania dedykowanej grafiki - niestety problem nie zniknął.. Kumpel poddał się i stwierdził że nie da rady uruchomić płyty...Stąd moje pytanie..
Czy dostępne są gdzieś identyczne płyty główne? Jakim modelem ew z allegro można ją zastąpić - czy instalacja z kolekcji będzie możliwa?
Ewentualnie jakie konkretne modele serwerów są wystarczające do obsługi SBS2003?
Zależy mi własciwie na uruchomieniu SBS2003 dla potrzeb pracowni systemów w celów jego poznania przez uczniów - nawet jeśli nie będzie miał pełnej funkcjonalności SBS z kolekcji...zastanawiam się tylko czy licencje które mamy sa OEM czy mogę je wykorzystać na innym serwerze...

Pozdrawiam

PS.
Czy taka płyta będzie współpracowała z resztą sprzętu?
http://allegro.pl/nowa-fujitsu-siemens-d1691-2x-xeon-pga604-i2550618122.html


Ostatnio zmieniony przez krzysiekkce dnia Wed Aug 22, 2012 9:50 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Aug 22, 2012 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to nie jest wersja z IPATem, to da się z kolekcji zainstalować na dowolnym komputerze spełniającym warunki sprzętowe potrzebne dla sbs.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group