Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tabelka realizacji godzin - pomysły, porady, rozwiążania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Jun 20, 2012 7:38 pm    Temat postu: Tabelka realizacji godzin - pomysły, porady, rozwiążania Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam pewien obowiązek, z którym się borykam.
Powierzone zostały mi pewne zadania nie będę szczegółów pisał bo bym zanudził Smile

Jest pewien problem i szukam dobrych podpowiedzi Smile

Problem:

Na podstawie trzech lat uczniów (czyli np w 2009 roku jako klasa I, potem w 2010 jako klasa II i 2011 jako III w szkole muszę zliczyć wszystkie przedmioty (nauczycieli) oraz ilość godzin zrealizowanych (tematów) z poszczególnymi klasami i ilość niezrealizowanych (a jeśli nie zrealizowanych to dlaczego - w formie opisowej)

Zrobiłem taką tabelkę w Excelu ale jestem za leniwy i co roku muszę sumy tych godzin każdego nauczyciela (i klasy) ręcznie dodawać tak aby przez cały cykl nauki było wiadomo ile klasa (nauczyciel) wyrobiła lekcji.

Problem polega na tym, że nie mam pomysłu jak to zrobić "z automatu" czyli aby taki nauczyciel wszedł sobie co roku w tą tabelkę i napisał, że w np: I"a" wyrobił tyle godzin i tyle nie udało się wykonać. Za rok wpisuje dane również do pierwszej klasy ale ta klasa będzie już klasą nową, która dopiero ten cykl w szkole zaczyna, natomiast klasa, w której nauczyciel wpisywał informacje o realizacji godzin jest już klasą drugą, i tu jest problem, bo trzeba zliczyć przecież dane z klasy I potem II i potem III. Nie byłoby problemu gdyby to była tabelka na trzy lata natomiast po tych trzech latach przecież kolejne są lata z całkiem nowymi klasami i tabelka ciągle by się rozrastała. Są jeszcze inne ale ten najbardziej jest chyba ciężki do wykonania aby ten arkusz był cały czas jak gdyby "na topie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Jun 20, 2012 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast klasa 1, 2, 3 rób tabelki rocznikami. Nie będziesz musiał usuwać, zmieniać nazw itp.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Jun 21, 2012 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale rocznik np 2009/2010 w tym roczniku są klasy I II i III w następnym 2010/2011 także są klasy I II i III tylko o "jeden poziom" wyżej np klasa i jest już klasą II i tak dalej i tak dalej.
Tabelka w końcu będzie się rozrastać i rozrastać ale jak to zrobić, aby tabelka była stała i obliczenia automatycznie się zliczały... bez konieczności ingerowania zliczania komórek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Jun 21, 2012 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tak. zamiast klasa 1 tabela rocznik 2003 klasa druga to rocznik 2002 co roku dodajesz kolejny rok. Chodzi o rok urodzenia uczniów z tej klasy (większości).
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Fri Jun 22, 2012 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Uploaded with ImageShack.us

Mam zrobioną taką tabelkę z przedmiotami (podzielone tak aby można było wydrukować przedmiotami - przedmioty na zdjęciu są przykładowe)

Nie bardzo wiem jak to zrobić rocznikami. Przecież roczniki są także podzielone na klasy a, b, c itd
Na dole są karty na II semestr, oraz podsumowujące (suma sem I i II) i teraz powiedzmy jeśli chciałbym w roku szkolnym 2011/2012 podsumować realizację godzin np (już tak jak na zdjęciu) wos-u to chciałbym aby z trzech lat "wklepywania" przez nauczycieli realizacji godzin sumowało mi godziny zrealizowane w przeciągu trzech lat dla danej klasy. Na razie mam porobione takie tabelki z każdego roku szkolnego i muszę ręcznie zliczać kto ile godzin wyrobił, a ile nie. Gdybym to załadował do jednego arkusza to momentalnie by się rozrastał a tego chciałbym uniknąć, bo musiałbym dodawać i dodawać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Jun 22, 2012 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np. tak - rocznikA, rocznikB, rocznikC.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartheezzzz
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Sep 2007
Posty: 87
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sat Jun 23, 2012 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No... to jest jakieś rozwiązanie godne przemyślenia i próby zastosowania Smile
Dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie, jeśli natknę jeszcze się na jakiś problem to napiszę. Pozdrawiam Cię Maćku serdecznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group