Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z logowaniem na stacjach - problem z siecią.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Mar 06, 2012 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poldek2 napisał:
loguję się na stację roboczą (administrator, hasło znane nam) zmieniam w nazwie domenę sbsmen.edu.pl
Podłączyłeś przedtem stację do grupy roboczej? Taka jest zalecana procedura: podłączyć do grupy, a po restarcie do domeny.
Poldek2 napisał:
Próbowałem z dyskietki zgodnie z instrukcją: niestety pojawia się komunikat chyba karta nie współpracuje z dyskietką:
Could not fine a supported network card. The boot floppy currently supports a limited set of PCI and cardbus based network cards for use with the Windows Remote Instalation Service. Ensure this system contains one of the supported network cards and try the operation again. For assistence, contact your system administrator.
Próbowałem z bootowania LAN, niestety loguje się cały czas na administratora lokalnego.
Jeśli BIOS pozwala na bootowanie z LAN-u (a chyba w każdej pracowni pod SBS2003 tak było), to nie ma sensu bawić się z dyskietką. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o logowaniu na administratora lokalnego. W BIOS-ie muszą być ustawione 2 opcje umożliwiające start komputera z sieci i połączenie się z usługą RIS (WDS) na serwerze. Pierwsza to ustawienie karty sieciowej jako pierwsze urządzenie startowe, a druga umożliwiająca bootowanie z LAN (nazwy mogą być różne np. LAN option ROM - ustawione na enabled). Znany jest przypadek pracowni z edycji Wiosna 2008 (nie wiem czy u wszystkich integratorów) gdzie nie da się zainstalować na stacji XP po sieci (Vista instaluje się bez problemów) z powodu sterownika karty sieciowej. Ale Twój przypadek to chyba nie to, bo instalacja wywalała się na późniejszym etapie. Napisz jednak dokładnie jak u Ciebie wygląda start z LAN.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poldek2
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: woj.łódzkie

PostWysłany: Tue Mar 06, 2012 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, najpierw podłączyłem do grupy roboczej, restart i do domeny. Ale nie chce się podłączyć Crying or Very sad

logowaniu na administratora lokalnego - chodziło mi, że loguje się lokalnie na stację roboczą jako administrator.
Na stacjach roboczych oczywiście XP

Dzięki Roman za podpowiedź, zapomniałem o ustawieniach w Biosie. Oczywiście - bootowanie LAN było wyłączone w BIOSIE.
Właśnie włączyłem i zaczynam działać.
Uruchamia się instalacja zdalna, operator, hasło operatora, mam do wyboru dwie instalacje MEN i druga obraz bazowy, po wybraniu jednej z nich pojawia się na chwilę niebieskie okno Instalatora systemu Windows (coś przez chwilę wczytuje) za chwilę znika niebieskie okno i cały czas jest czarny ekran ze migającym znakiem zachęty w lewym górnym rogu, trwa to już ok. 15 min. Nigdy nie robiłem zdalnej instalacji więc nie wiem jak długo ona trwa.

Edytuję cały czas ten wpis: przerwałem ten proces dwa razy i o dziwo, za trzecim razem ruszyła zdalna instalacja Shocked
System zainstalował się na stację roboczą, udało się zalogować do SBS.
Teraz natomiast nie mogę zalogować się na stację roboczą.
Chyba muszę włączyć konta do lokalnego logowania na stacji: na razie nie działa również student z hasłem a. Jutro ciąg dalszy Rolling Eyes

Moje pytanie:
Czy zawsze kiedy reinstaluje się serwer trzeba reinstalować stacje robocze? Dlaczego po prostu nie mogę dodać stacji do domeny bez reinstalacji stacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poldek2
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: woj.łódzkie

PostWysłany: Wed Mar 07, 2012 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciąg dalszy mojej przygody z sbs2003.

Nowa instalacja serwera, serwer ma skonfigurowany dostęp do internetu, aktywacja serwera zrobiona, licencje wpisane. Instalowałem z płytek Lato 2007 kolekcja złota.
Przeinstalowałem jedną stację poprzez sieć - obraz bazowy. Trzy razy resetowałem zanim ruszyło (zatrzymywało się w miejscu instalator systemu windows - znikał niebieski ekran pojawiał się czarny i nic się nie działo) dopiero za trzecim razem poszło.
Od razu mogłem zalogować się do domeny.
Chciałem sprawdzić czy uda się odłączyć komputer od domeny i ponownie przyłączyć.
No niestety - odłączenie komputera (grupa robocza np.MEN) reset - ponowne podłączenie już się nie udaje.Pojawia się komunikat błędu jak poprzednio że nazwa stacji jest niedostępna.
Dlaczego nie mogę podłączyć do domeny przeinstalowanej stacji?
usunięcie stacji w AD nic nie pomaga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 07, 2012 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Po reinstalacji serwera nie jest konieczna (lecz wskazana, choćby w celu odświeżenia systemu) reinstalacja stacji roboczych. Powinno działać ręczne dodanie do domeny (po uprzednim podłączeniu do grupy roboczej).
2. Instalacja stacji przez sieć powinna ruszyć za pierwszym razem.
3. Do dołączenia stacji do domeny niezbędne jest włączone konto administratora lokalnego. Jeśli da się zalogować na konto administratora domeny, to przed mapipulacjami z odłączaniem od domeny należy konto admina lokalnego włączyć (i ustawić swoje hasło).
4. Z kontami studentów w niektórych edycjach było tak, że hasła były trochę inne, np. zamiast poziomc mogło być poziom$C.
5. Trudno powiedzieć w czym u Ciebie jest problem. Może z DHCP. Sprawdź to.
6. Mogę również zaproponować zastosowanie skryptu do przywracanie ustawień zgodnie ze specyfikacją MENiS dostępnego na stronie OEIiZK. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szewdar
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 May 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Mon Mar 12, 2012 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem sytuacja taka ze komputery losowo nie mogly sie polaczyc z domena. pokazywal sie komunikat ze domena jest niedostepna. przeinstalowalem serwer i nic nadal to samo. jasne sie zrobilo ze to jest problem z warstwa fizyczna. Po wymianie switcha wszystko wrocilo do normy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group