Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przydziały dysku - zmiany niedostępne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rasty
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Oct 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Oct 26, 2010 12:47 pm    Temat postu: przydziały dysku - zmiany niedostępne Odpowiedz z cytatem

Witam.
Problem jest następujący:
Pracownia SBS z 15 komputerami.
Na stacjach roboczych domyślnie jest 100 MB dysku dla użytkowników. Potrzebne jest więcej.
Niestety, opcje zmian są wyłączone. Nie potrafię znaleźć miejsca,
gdzie mógłbym to włączyć. Przeszukałem (zdaje się) wszystkie opcje w gpedit.msc i nie mogę znaleźć. Gdzie to się schowało ?
Podobnie jest z Centrum Zabezpieczeń.

pozdr.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Oct 26, 2010 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Wykasuj przydziały dyskowe użytkowników na wszystkich stacjach roboczych. Właściwości dysku c: zakładka Przydziały -> przycisk wpisy przydziałów (tu wykasuj wszystkie wpisy użytkowników, dla grup systemu i admina ustaw nieograniczone)
Po wyczyszczeniu przydziałow na wszystkich komputerach:
2. Start -> Narzędzia administracyjne ->Zarządzanie serwerem -> Zarządzanie zaawansowane ->Zarządzanie
zasadami grypy -> Forest ->Domains -> -> sbsmen ->MEN->Komputery – Edit
Rozwiń -> Konfiguracja komputera -> Szblony administracyjne -> składniki systemu Windows ->System ->
Przydziały dysku
W prawym oknie kliknij dwa razy na Domyślny limit przydziału i poziomu ostrzeŜeń
W oknie Właściwości Domyślny limit przydziału i poziom ostrzeŜeń
- Domyślny limit przydziału - zmień wartość 300 na 500
- Domyślny poziom ostrzeŜeń – zmień wartość na 450
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rasty
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 Oct 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Oct 27, 2010 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Troszkę inna ścieżka ale pomogło.
Szukałem w komputerze klienckim i to był błąd. Po usunięciu komputera z domeny wszystkie ustawienia były aktywne. Po ponownym podłączeniu komputer zaimportował ustawienia z serwera.
Sprawdziłem, czy ustawienia są importowane przy każdym logowaniu. Odłączyłem kabel sieciowy od klienta i nic to nie zmieniło. Import ustawień jest w momencie dołączania do domeny i zostaje zapamiętany.

pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Oct 27, 2010 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawienia są importowane podczas pierwszego logowania się użyhtkownika na stacji roboczej. Po zmianie na serwerze ustawienia na stacji roboczej nie zmieniają się. Dlatego należy wykasować informacje z przydziałow dyskowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zachar
Użytkownik Forum


Dołączył: 01 Sep 2009
Posty: 31
Skąd: powiat inowrocław

PostWysłany: Thu Mar 08, 2012 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie moje jest takie - jeśli wykasuję przydziały dyskowe użytkowników na wszystkich stacjach roboczych to czy nie wykasują mi się pliki zapisane przez poszczególnych użytkowników i gdzie konkretnie mogę znaleźć te pliki bo np. na dysku O:\redirected\strudent009c zawartość folderu jest 1,5Mb, a pokazuje mi w przydziałach zajętość 285,3Mb.
Hmmm...na dodatek nie mogę usunąć przydziałów zgodnie z instrukcją wyżej. Wyrzuca mi komunikat "Miejsce na dysku jest obciążone kontem wybranego użytkownika. Użytkownicy obciążeni miejscem na dysku nie mogą być usunięci"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri Mar 09, 2012 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. "jeśli wykasuję przydziały dyskowe użytkowników na wszystkich stacjach roboczych to czy nie wykasują mi się pliki zapisane przez poszczególnych użytkowników " - nie
2. "i gdzie konkretnie mogę znaleźć te pliki " - pliki te zapisywane są na dysku stacji roboczej - c:\documents and settings


- Usuń katalogi użytkowników z c:\documents and settings
- potem zaznacz prawym przyciskiem myszy dysk c , wejdź w zakładkę przydział, potem kliknij na przycisk Wpisy przydziałów. Zaznacz wpisy uczniów i wybierz Przejmij na własność.

- usuń dane zapisane na serwerze w o:\Profiles
Gdy nie będziesz mógł usunąć katalogów poszczególnych uczniów to przed usunięciem przejmij je na własność.

Dane uczniów zapisywane są (gdy nie została zmieniona ścieżka po instalacji serwera ) na dysku o:\Redirected, w przypadku zmiany mogą być zapisywane na o: Home


Katalog użytkownika z o:Profiles można bezpiecznie usunąć, zostanie on ponownie automatycznie utworzony po zalogowaniu się ucznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group