Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie o licencje

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aartur
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Sep 2011
Posty: 2
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Fri Sep 16, 2011 12:10 pm    Temat postu: Pytanie o licencje Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
Mam pytania
chciałbym dokupić licencje cal. Wydaje mi się że przydałyby się 5 cal user, 20 cal device. Słyszałem że teraz się pozmieniało coś i kupuje się licencje do wersji standard a następnie podnosi się dodatkowymi licencjami.
Jak to wygląda praktycznie? Jakie powinienem kupić (chodzi mi o numery licencji)? Licencje teraz się chyba kupuje do wersji 2008/2011?

Jak wygląda sprawa z ewentualnym przeniesieniem, jeśli szkoła by miała np. pieniądze na nowszego sbs-a czy wówczas można przenieść te dodatkowe licencje czy one przypisane są do sprzętu.

Czy windowsy xp-home można podnieść na prof. - chyba nie Sad?

I jeszcze jedno głupie pytanie (sorki) jak serwer rozróżnia sobie licencje user/device?

Dotyczy SBS 2003 premium instalacja jesień 2007/wiosna 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tlinke
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 4

PostWysłany: Wed Sep 21, 2011 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny dylemat chciałbym dokupić dodatkowe licencje do SBS2003 edycja jesień 2005 i też nie bardzo wiem jak to zrobić. Dzwoniłem do microsoftu i powiedzieli mi, że nie ma już produktu takiego jak dodatkowe licencje dostępowe USER lub DEVICE do wersji SBS2003 trzeba dokupić do wersji 2008 lub 2011 i zrobić downgrade dzwoniąc do nich. Mam wątpliwość - które wersje wybrać bo na rynku jest tyle różnych licencji ... jeśli ktoś robił rozszerzenie dodatkowych licencji proszę o podpowiedź.

Odpowiadając na jeedno z twoich powyższych pytań w Microsofcie powiedzieli mi, że jeśli kupię dodatkowe licencje na SBS2011 można poźniej je wykorzystać w razie przejścia na nowszą wersję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aartur
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Sep 2011
Posty: 2
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sat Sep 24, 2011 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie informowano że można w wersji standard jeśli nie będę korzystał z sql-a nie wiem jak to się ma do ISA bo teraz jest nowy produkt forefront.
Żeby było śmieszniej są forefront clients ale nie wiem czy akurat w sbs-ie są konieczne.
W Microsofcie kazali dzwonić do sklepu się dowiadywać - ja skrobnąłem maila ale jeszcze nie dostałem informacji handlowej. Niestety czasami same sklepy są mało zorientowane w licencjach M$
-----------
Na chwilę obecną partner M$ sklepu z którym się kontaktowałem powiedział, że sprawa wygląda następująco:
dla sbs-a 2003 w wersji standard można przez licencje z 2011 bo jest on kontynuowany,
sbs 2011 nie ma premium takiego jak dawniej tylko jest Premium Add-on (licencje trzeba dokupywać do wersji standard) i nie można go w ten sposób przedłużać (przez licencje z 2011). Ale podobno są w sprzedaży stare licencje z 2003 premium.

Co do nowego (sbs 2011):
są 3 wersje:
1. standard - praca na miejscu max. 75 klientów (trzeba kupować cal-e)
2. esential - praca w chmurze max. 25 klientów (nie trzeba cal)
3. Premium Add-on - praca na miejscu jak w 1 z poszerzonymi możliwościami m.in. sql forefront
Jeśli chce się kupić Premium to trzeba najpierw standard + klienci dokupić premium + klienci.

Jeszcze dodatkowo się dopytuję o szczegóły (mailowo) to mi ma odpisać do 2 tyg.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wed Oct 19, 2011 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozwiązaliście problem? Opiszcie bo też mam z tym kłopoty. Każda instytucja (od microsoft do koncept) opowiada co innego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tlinke
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 4

PostWysłany: Tue Jan 24, 2012 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wielu próbach ustalenia w jaki sposób dokupić dodatkowe licencje do SBS2003 udało mi się trafić na osobę kompetentną, która udzieliła cennych wskazówek (konsultant Microsoftu). Otóż obecnie nie ma już w sprzedaży licencji dostępowych do SBS2003 w związku z tym musimy dokupić licencje do nowszej wersji (najlepiej jest dokupić do wersji 2011, gdyż w razie upgrade będziemy mieli licencje do wersji 2011) a następnie musimy bezpłatnie zrobić downgrade do wersji SBS2003. Poniżej opiszę w jaki sposób ja to zrobiłem może komuś się przyda.

1) kupiłem licencje dostępowe "Small business Server 2011 Devices 5 CAL MOLP EDU" (zakup w ramach MOLP EDU jest dla szkół najtańszym rozwiązaniem - nie znalazłem tańszej opcji). Dla szkoły bardziej praktyczne jest kupienie licencji typu Devices od User bo dotyczy urządzenia a nie użytkownika. Gdyby ktoś szukał to można kupić tutaj: http://www.komputronik.pl/product/116164/Oprogramowanie/Programy_PC/Small_Business_Server_2011_Device_5_CAL_MOLP_EDU.html

2) Po otrzymaniu od sprzedawcy nr licencji i autoryzacji zakładamy konto na: https://www.microsoft.com/licensing/servicecenter/default.aspx i dokonujemy rejestracji naszego konta. Po zarejestrowaniu musimy jeszcze zadzwonić do Microsoftu aby oni do naszego konta wygenerowali klucze do wersji SBS2003. Tutaj jest ważne, aby podczas zakupu podać służbowy adres email szkoły, bo do tego adresu zostanie przypisane konto szkoły no chyba że szkoła już posiada takie konto.

U mnie w szkole to rozwiązanie się sprawdziło, dokupiłem 10 dodatkowych licencji i działa bezproblemowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group